Biomet is now Zimmer Biomet

Biomet
 
 

Hastalar / Hastabakıcılar İçin Bilgiler

Ameliyat günü

Hastaların çoğu ameliyat günü hastaneye yatırılırlar. Ancak ameliyattan önceki gün hastaneye yatırılmanız da gerekebilir. Bu kararı anestezi uzmanı verecek ve sizi bilgilendirecektir.

Ameliyat gününde, genellikle herhangi bir şey yemenize ya da içmenize izin verilmeyecektir. Hastane bunun hakkında size net talimatları bildirecektir. Ameliyat sırasında eğer midenizde yiyecek veya içecek var ise, gırtlağınızın arkasına kaçarak akciğerlerinize zarar verebilir.
 
Siz ve anestezi uzmanınız
 
Anestezi ameliyat sırasında acı veya başka bir şey hissetmenize engel olur. Birçok farklı tipi mevcuttur.
 
Lokal anestezi vücudunuzun küçük bir kısmını uyuşturan enjeksiyonları içerir. Ayık kalırsınız ancak acı duymazsınız
 
Bölgesel anestezi vücudunuzun daha büyük ya da derin bir kısmını uyuşturan enjeksiyonları içerir
 
Genel anestezi kontrol edilen bir baygınlık durumu sağlar ve bazı ameliyatlar için çok önemlidir. Tamamen baygınsınızdır ve hiçbir şey hissetmezsiniz.
 
Anestezi Uzmanının Görevi 
Anestezi uzmanı, özel eğitimli bir doktordur ve görevi ameliyat sırasında sizinle ilgilenmek, rahat ve acı duymadığınızdan emin olmaktır. Sizinle anestezi tipini tartışacak ve güvenli bir tercih yapmanıza yardım edecektir. Genellikle, ameliyattan önce, sizinle birlikte acı kontrolü için bir plan üzerinde karara varılır.
 
 Aynı zamanda ihtiyacınız olabilecek herhangi bir kan naklini idare eder ve gerekirse Yoğun Bakım Biriminde bakınımızı planlar.