Biomet
 
 

Tıbbi Uzmanlar İçin Bilgiler

Fermathron

Fermathron Ürünleri, diz ve diğer sinoviyal eklemlerin ağrı ve tutukluk şikayetlerini destek ve sıvı takviyesi sağlayarak hafifletmek için kullanılan ultra saf sodyum hiyolüranattan oluşmaktadır.

Diz dahil sinoviyal eklemlerin ağrı ve tutukluğunun hafifletilmesi ve sinoviyal eklemlerinde dejeneratif ve travmatik değişiklikleri olan hastalar için kullanılmakta ve hareket kabiliyetini arttırmaktadır.Eklem içi enjeksiyon ile uygulama yapılmaktadır.

Fermathron ve Fermathron Plus

Fermathron ürünleri, tek kullanımlık, kullanıma hazır cam şırınga içinde fosfat tamponlu salin içinde steril sodyum hiyalüronat çözeltisi olarak sunulmaktadır
Bir haftalık aralıklar ile beş enjeksiyona kadar Fermathron veya üç enjeksiyona kadar Fermathron Plus enjeksiyonunun sinoviyal eklem boşluğuna yapılması tavsiye edilir.

Fermathron S

Fermathron Tek Doz veya fermathron S, sinoviyal eklemdeki bozulmaya veya hasara bağlı olarak kıkırdak aşınmasının bazı şekillerinden yakınan hastaların diz ve kalça eklemlerindeki ağrıyı ve tutukluluğu hafifletmek için kullanılan yapışkan bir sinoviyal  takviyedir.

Fermathron S, fosfat tamponlu tuz çözeltisi içindeki çapraz bağlı sodyum  hiyolüranat yapışkan steril jelden oluşmaktadır. Sodyum Hiyalüronatın uzun spiral molekülleri, vücudun sinoviyal sıvısını takviye etmek üzere üç boyutlu oluşturulmuş bir ağ şeklinde birbirine bağlanmıştır. Sinoviyal kompartımana enjekte edildiğinde, serbest Sodyum Hiyalüronat molekülleri ile birlikte çapraz bağlı Sodyum Hiyalüronat kombinasyonu sayesinde Fermathron S hemen eklemin kayganlaşmasını ve şok absorbsiyonunu sağlayacaktır. Tek dozun semptomları hafifletmedeki etkisinin altı aya kadar sürdüğü gösterilmiştir.

Fermathron S hayvan kökenli değildir, alerjik reaksiyon riski çok azdır. Alerjik reaksiyon riski de azalmıştır çünkü sodyum hiyalüronat vücutta doğal olarak meydana gelir.  Tüm enjeksiyonlarda olduğu gibi, enfeksiyon ve alerjik reaksiyon riski vardır.